Про факультет

Кафедра олімпійського і професійного спорту

264901984_180057990952926_3809231113363800218_n.jpgСертифікат про акредитацію освітньої програми

Освітньо - професійна програма

СПОРТ

017Фізична культура і спорт другий (магістерський) рівень

СЕРТИФІКАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «Спорт» 017 Фізична культура і спорт перший (бакалаврський) рівень

Освітньо-професійна програма Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова вул. Пирогова, 9, Київ, 01030, Україна

ідентифікаційний код 02125295

Дата видачі сертифіката про акредитацію освітньої програми 29.04.2021

Строк дії сертифіката про акредитацію освітньої програми 01.07.2026

СЕРТИФІКАТ ПРО АКРЕДИТАЦІЮ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Посилання на відео-екскурсію по спорткомплексу НПУ ім. М.П. Драгоманова

medvedeva

Медведєва Ірина Михайлівна – завідувачка кафедри олімпійського та професійного спорту, доктор педагогічних наук, професор.

Закінчила з відзнакою Київський державний інститут фізичної культури. У 1985 році захистила кандидатську дисертацію. В 1991 році було присвоєно звання доцента.

З 2005 року працює на кафедрі теорії та методики фізичного виховання. Доктор педагогічних наук. Тема дисертації: «Теоретико-методичні засади підготовки майбутніх фахівців зі складнокоординаційних видів спорту». Професор  кафедри теорії та методики фізичного виховання.

Закінчила Вищу школу тренерів, має кваліфікацію тренер вищої категорії. Працювала тренером з фігурного катання на ковзанах за кордоном − в Угорщині та Англії. Ірина Михайлівна Медведєва - суддя найвищої міжнародної категорії – суддя МСК з фігурного катання на ковзанах та спортивних танців на льоду. Неодноразово брала участь у суддівстві Всесвітніх Універсіад, Чемпіонатів Європи та світу з фігурного катання на ковзанах. У 2010 році була запрошена МСК для суддівства Олімпійських Ігор 2010 року у Ванкувері (Канада).

Протягом 2005-2012 років виконувала обов’язки Генерального секретаря Української федерації фігурного катання на ковзанах, згодом була обрана на посаду Віце-Президента Української федерації фігурного катання на ковзанах. За вагомий внесок у розвиток студентського спорту в Україні нагороджена Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України та Почесною Грамотою Верховної Ради України..

Має понад 70 наукових публікацій. Підготувала єдиний в Україні підручник з фігурного катання на ковзанах та програму для дитячо-юнацьких шкіл з цього виду спорту.

Веде активну наукову роботу, органічно поєднуючи її з підготовкою аспірантів. Бере активну участь у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях. Підготувала 5 кандидатів педагогічних наук.

Викладає дисципліни «Олімпійський і професійний спорт», «Теорія та методика спорту», «Відбір і орієнтація спортсменів», «Основи спортивної підготовки». Здійснює керівництво магістерськими роботами. Приймає участь у роботі ДЕК напряму підготовки бакалаврів та магістрів, галузь знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальність 017 Фізична культура і спорт.

Кафедра фізичного виховання і спорту у Національному університеті імені М.П.Драгоманова була заснована в 1944 році. На кафедрі в різні роки працювали і працюють відомі викладачі фізичного виховання і спорту: А.Г.Ледовський, М.П.Черкун, А.Жалій, С.О.Леваківська, Ю.О.Короп, О.Д.Дубогай, В.Г.Ареф’єв, Г.М.Арзютов, Т.С.Гецко, Похоленчук Ю.Т. (завідувач кафедри фізичного виховання і спорту), які зробили значний внесок у розробку актуальних проблем фізичного виховання і спорту. Упродовж багатьох років кафедра не мала необхідних умов для розгортання усіх видів своєї діяльності. Ситуація докорінно змінилася у листопаді 1985 року, коли було відкрито новий навчально-спортивний комплекс. З цього часу систематичні та уміло організовані зусиллями висококваліфікованих викладачів кафедри спортивно-оздоровчі заняття сприяють зміцненню здоров’я студентської молоді та підвищенню їх спортивної майстерності. На сьогодні кафедра фізичного виховання і спорту є фаховою. Маючи значний кадровий потенціал, колектив продовжує примножувати та вдосконалювати досягнуте.