Абітурієнт  

   

Освітня діяльність  

   

Віртуальний факультет  

   

Кафедра футболу

 

 

Навчально-виховний процес забезпечують 11 викладачів, серед яких:

Завідувач кафедри футболу заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України О.О. Михайличенко, 3 кандидатів наук, доцентів: Р.М. Мішаровський, Л.П. Арефьєва, Г.В. Кротов, доцент О.П. Питомець, викладачі: Т.П. Кривобок, М.О. Марущак, М.М. Одаренко, В.В.Маринчук, В.М. Салогуб.

Науковий потенціал кафедри футболу складає : доцент О.О. Михайличенко, кандидат педагогічних наук, доцент  Р.М. Мішаровський, кандидат педагогічних наук, доцент Л.П. Арефьєва, кандидат педагогічних наук, доцент Г.В. Кротов, доцент О.П. Питомець.

 Склад кафедри футболу

 

MixailichenkoМихайличенко Олексій Олександрович - завідувач кафедри футболу, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений тренер України, доцент

З 1981-1990 рр. - гравець Київського "Динамо",1990-1991 рр. - гравець клубу "Сампдорія" (Генуя, ІталІя),1991-1995 рр. - гравець "Рейнджерс" (Глазго, Шотландія),З червня 2002 по серпень 2004 рр. - головний тренер "Динамо" Київ, З 2004 року - головний тренер молодіжної збірної України, головний тренер національної збірної, Олімпійський чемпіон (1988, Сеул, Південна Корея).

Срібний призер Європи -1988.

Володар Кубку Кубків (1986).

Чемпіон СРСР (1985, 1986, 1990).

Срібний призер Чемпіонату СРСР (1988).

Бронзовий призер Чемпіонату СРСР (1989).

Володар Кубку СРСР (1985, 1987, 1990).

Чемпіон Італії, серія А (1991).

Чемпіон Шотландії (1992, 1993, 1994).

Володар Кубку Шотландії (1992).

Кращий футболіст СРСР (1988).

Отримав 4-е місце в опитуванні видання "Франс Футбол" (1988).

Державні нагороди і звання: Орден "За заслуги" II и III ступенів. Орден "Дружбы народов". Заслужений майстер спорту СРСР (1988). Заслужений тренер України (2003).

 

misharovskiyМішаровcький Руслан Миколайович – доцент кафедри футболу, кандидат педагогічних наук, доцент

Народився 27 червня 1970 року. У 1987 році вступив до Переяслав-Хмельницького філіалу КДПІ імені М. Горького. У 1992 р. закінчив Переяслав-Хмельницький філіал КДПІ імені М.П. Драгоманова за спеціальністю «Фізичне виховання». У 1992 році зарахований на посаду викладача кафедри фізичного виховання НПУ імені М.П. Драгоманова. З 01.02.2012 р. по теперішній час – доцент кафедри футболу  НПУ імені М.П. Драгоманова.

Основними навчальними курсами, що викладає Мішаровський Руслан Миколайович є – «Футбол», «Організація і проведення навчально-тренувального процесу юних футболістів», «Спортивно-педагогічне вдосконалення», «Підвищення спортивної майстерності». Мішаровський Р.М. постійно працює над розробкою та вдосконаленням науково-методичного забезпечення цих курсів. Він є автором програм: навчальної дисципліни «Теорія і методика викладання спортивних і рухливих ігор».     

У 2011 році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура основи здоров’я) на тему: «Методика диференційованого навчання рухових умінь молодших школярів у процесі занять футболом». Мішаровський Руслан Миколайович за період роботи в університеті опублікував більш ніж 30 наукових робіт, із них 2 навчально-методичних посібника із грифом МОН України та 1 навчальної програми з дисципліни «Теорія і методика викладання спортивних і рухливих ігор».

 

fut1

 

 

Під час гри чемпіонату м. Києва серед студентів

З 1998 року головний тренер студентської збірної команди НПУ імені М.П. Драгоманова з футболу та футзалу. Під керівництвом Мішаровського Руслана Миколайовича студентські команди неодноразові переможці чемпіонатів та кубків міста Києва, України та міжнародних турнірів.

 

 

 

 

 

 

 

 

fut2

Стадіон Динамо: Переможці Кубку ФАСК з футболу

Починаючи з 2010 року Мішаровський Руслан Миколайович тісно співпрацює з командами першої та вищої ліги футзалу України, які є призерами та переможцями чемпіонату України та міжнародних турнірів у Франції, Голандії, Чехії та Польщі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fut3Чемпіони ФАСК з міні-футболу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fut4

 

У 2014 році Мішаровськи Руслан Миколайович був визнаний кращим студентським тренером з футзалу у місті Києві.

 

За період роботи в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова Мішаровський Руслан Миколайович за вагомий особистий внесок у розвиток університету і досягнення високих показників у професійній діяльності був неодноразово відзначений подяками ректора університету та Срібною медаллю «Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 рр.».

 

 

 

 

arefeva

Арефьєва Лариса Петрівна - доцент кафедри футболу, кандидат педагогічних наук, доцент

Арефьєва Лариса Петрівна в 1994 році вступила до Національного педагогічного універститету на спеціальність «Фізичне вихованя, біологія» природничо-географічного факультету. Закінчила університет в 1999 році за кваліфікацією «Вчитель фізичного виховання, біології та основ валеології».

З 1996 року поступила на посаду старшого лаборанта кафедри фізичного виховання та спорту НПУ імені М.П Драгоманова.

В 2000 році була зарахована на посаду викладача кафедри фізичного виховання та спорту.

В 2010 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до позакласної виховної роботи у старшій школі», отримавши вчений ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Теорія і методика професійної освіти».

В 2011 році здобула вчене звання доцента кафедри олімпійського та професійного спорту.

Викладає спеціальні дисципліни студентам Інституту фізичного виховання та спорту «Баскетбол», «Спортивно-масова робота», «Моніторинг виховної роботи в школі», «Організація і проведення спортивно-мистецьких заходів», приймає державні іспити, керує магістерськими роботами, веде роботу з аспірантами. Бере активну участь в організації і проведенні науково-педагогічних конференцій, працюючи над статтями, методичними посібниками.

 

                                                Кротов Геннадій Валентинович - доцент кафедри футболу, кандидат педагогічних наук, доцент

krotov1Кротов Геннадій Валентинович закінчив з відзнакою Кам’янець – Подільський державний педагогічний інститут (1990). Майстер спорту СРСР. 

З 1990р. по 2002р. працював викладачем кафедри теорії і методики фізичного виховання вищезгаданого вузу. Тренував збірні жіночу та чоловічу команди зі спортивної гімнастики, які неодноразово ставали призерами першостей України серед студентських команд.

У 2004 році закінчив аспірантуру НПУ імені М.П. Драгоманова.  Кандидат педагогічних наук. Тема кандидатської дисертації: «Диференційоване програмування розвитку рухових здібностей дівчаток початкової школи з урахуванням соматотипу» зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я).

З 2004р. по 2011р – викладач, старший викладач, доцент кафедри теорії та методики фізичного виховання.

У 2011 році переведений на посаду доцента на кафедру футболу. Викладає дисципліни: «Основна гімнастика», «Гандбол», «Основи юнацького спорту», «Спортивно-педагогічне удосконалення». Керує написанням магістерських та курсових робіт. Постійно бере участь у підготовці студентів до всеукраїнських олімпіад. Здійснює рецензування кандидатських дисертацій. 

Опублікував понад 25 наукових робіт.

Нагороджений подякою ректора.

pitomec

Питомець Олександр Петрович - доцент кафедри футболу

Закінчив у 1980 році, Черкаський державний педагогічний інституту за спеціальністю “Фізичне виховання”, отримавши дипломом з відзнакою.

З 15 серпня 1980 року був зарахований на посаду викладача кафедри фізичного виховання Київського державного педагогічного інституту імені М.Горького.

У 1980–1993 роках О.П. Питомець відповідав за групи спортивного вдосконалення з легкої атлетики.

Очолював збірну команду університету з легкої атлетики. За успіхи легкоатлетів університету рішенням ДСТ “Буревісник” був призначений відповідальним за збірну студентську команду вищих навчальних закладів   м. Києва з легкої атлетики.

З 1998 Олександр Петрович є головою спортивного клубу “Олімп” НПУ імені М.П.Драгоманова.

У 1999 році ЦСК “Гарт” Міністерства освіти і науки  України визнав роботу спортивного клубу “Олімп” НПУ імені М.П. Драгоманова однією з найкращих серед спортивних клубів м. Києва.

О.П. Питомець опублікував майже 40 наукових праць, у тому числі 2 навчальних посібника, 3 навчально-методичні посібники, 2 методичні рекомендації, 1 практикум, збірники тестових завдань та статті у фахових збірниках. Він бере активну участь у проведенні всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій.

Нагороджений грамотами і почесними грамотами університету, Подякою та іменним годинником Київського міського голови (2003 р.), відзнакою “Відмінник освіти” (2005 рік), відзнакою “Почесний працівник фізичної культури і спорту України” (2005 рік), Почесною грамотою профспілки працівників освіти і науки м. Києва (2005), Почесною грамотою Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України (2006), відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту “За активну громадську діяльність” (2009 рік), Почесною відзнакою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова з врученням срібної медалі “Михайла Петровича Драгоманова 1841-1895 рр.” (2010 рік), Почесною відзнакою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова з врученням золотої медалі “Михайла Петровича Драгоманова 1841-1895 рр.” (2015 рік).

Marywak 144 x 193

 

Марущак Мар´ян Осипович – викладач кафедри олімпійського та професійного спорту

Закінчив у 2007 році Приватний вищий навчальний заклад  «Інститут управління» у м. Дрогобич за спеціальністю «Менеджмент організацій». Другу вищу освіту здобув у 2009 році закінчивши Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка за спеціальністю «Фізична культура». Професійну  кар’єру в амплуа воротаря розпочав у першій лізі футбольного клубу «Львів» у 17-річному віці. Ставши основним голкіпером  клубу у сезоні 1999-2000 року перейшов  у «Динамо» (Київ). До 2002 року грав за другу команду «Динамо». Виступав у складі українських  команд: ФК ‘’Кривбас’’(2002), ФК ‘’Оболонь’’(2003),  ФК ‘’ЦСКА’’(2003-2007),    ФК ‘’Ворскла’’(2004), ФК ’’Львів’’(2007-2010), ФК ‘’Севастополь’’(2010), ФК ‘’Арсенал’’(2011-2013). У 1994–1998 р.р. виступав за юнацьку та юніорську команди збірної України, а  у 2000–2002 р.р.  виступав у складі молодіжної збірної України (кваліфікація чемпіонату Європи), провівши 6 ігор.  На кафедрі олімпійського та професійного спорту працює з 2014 року. Навчається в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, працює над науковим дослідженням з теми «Методика оцінювання навчальних досягнень учнів основної школи в процесі вивчення футболу» - науковий керівник  професор О.В. Тимошенко. Успішно тренує збірну команду університету з футболу.

 

 

 

Odarenko

Одаренко  Микола Миколайович  – викладач кафедри футболу

У 1973 році закінчив київський державний інститут фізичної культури та спорту , спеціальність тренер – викладач.

З 1985 року працює в М.П. Драгоманова викладачем.

Починаючи с 2003 року по 2011 рік , старший тренер збірної команди з настільного тенісу міста Києва серед студентів . За цей період на п’яти універсіадах України, команда створена на базі спортсменів НПУ посідала друге загальнокомандне місце в Україні. А в особистих заліках спортсмени завжди вели боротьбу за призові місця . Останні 7 років , збірна команда НПУ займала перші місця на чемпіонатах  та універсіадах міста Києва.

 Під керівництвом  тренера-викладача члени збірної команди НПУ , Кубов Вадим , Закладний Геннадій , у складі збірних команд України пара олімпійців та дефолімпійців виконали нормативи , ЗМСУ. Кубов Вадим та Щепанський Юрій , багаторазові чемпіони Європи серед спортсменів інвалідів з вадами опоно рухового апарату  та призери чемпіонатів світу в 9 класі.

 

 

 

 

                                                     

 

 krubobok

Кривобок Тетяна Петрівна – викладач кафедри футболу.

 КМС з плавання. Закінчила Національний педагогічний університет імені М. П.  Драгоманова (2006). Магістр 2005р. Профорг кафедри футболу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marunchyk

Маринчук Вікторія Володимирівна -  викладач кафедри футболу

Закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова (2011). Магістр року (2011) .

Навчається в аспірантурі на 3 курсі. Працює над написанням кандидатськоі дисертаціі "Методика навчання застосуванню природного середовища у процесі фізичного виховання студентів педагогічних спеціальностей".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

salogyb

Салогуб Валерія Михайлівна - викладач кафедри футболу

Магістр. Закінчила Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. Магістр з напрямку «Спорт».