Шановні колеги! На інціативу Громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні" та на виконання листа Президента України Петра Порошенка від 24 лютого 2017 року № 1-1/100 та доручення Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана від 3 березня 2017 року № 7337/1/1-17 Міністерством освіти і науки України спільно з Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України спільно з ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про заснування державних іменних стипендій найкращим учням, студентам та молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні». 
    https://mon.gov.ua/ua/news/mon-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proekt-postanovi-kmu-pro-derzhavni-imenni-stipendiyi-najkrashim-molodim-vchenim-dlya-uvichnennya-podij-revolyuciyi-gidnosti-ta-vshanuvannya-podvigu-geroyiv-ukrayini-geroyiv-nebesnoyi-sotni 
    Перша ітерація проекту положення про стипендії молодим ученим імені Героїв Небесної Сотні передбачала, що кандидувати на неї зможуть лишень молоді вчені, які працюють /навчаються в закладах вищої освіти і наукових установих системи МОН. На мою ініціативу (підтриману Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки УкраїниГромадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні»Андрей Черных) запропонували квотний підхід щоб розширити ареал потенційних кандидатів на здобуття стипендій (наголошу, що фінансувати їх передбачається через видатки МОН), оскільки є заклади вищої освіти і наукові установи (а, відтак, і молоді вчені в них), що підпорядковуються НАН, національним галузевим академіям наук, центральним органам виконавчої влади (як-от, МОЗ, Мінкульт, Міноборони, Мінагрополітики - тут привіт проблемі різновідомчого підпорядкування ЗВО) та Службі безпеки України. На момент другої ітерації проекту це була компромісна позиція, узгоджена юристами МОН.
    Абсолютно поділяючи критику щодо квотності  - все ж пропоную відійти від них, а в положенні передбачити "Претендентами на здобуття Стипендії можуть висуватися наукові, науково-педагогічні працівники, аспіранти, ад’юнкти, докторанти, доктори наук наукових установ та закладів вищої освіти державної форми власності".
    Щодо субєктності висунення номінантів. Моя приватна позиція - в ідеалі - самовисування. Але не певен, що таку лібералізацію може схвалити Уряд. У проекті положення ми виходили з того, щоб інституційно посилити вплив рад молодих учених (чи наукових товариств студентів, аспірантів, молодих учених) на висунення номінантів. МОН погодилося з цим.
   Сутнісний концепт стипендії, що вона "призначається молодим вченим за визначний внесок у розвиток української науки, як важливої складової захисту національних інтересів України, за посилення міжнародного авторитету України, втілення демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти ..." прописаний Ольгою Климко (ГО "Родина Героїв Небесної Сотні"), який повністю підтримую.
     Іншими словами, має оцінюватись не лише науковий доробок молодого вченого, а й його (її) громадсько-патріотичні активності.
    Додам, що виключно за наукові здобутки в України присвоються молодим ученим: стипендії Президента й Кабміну, Премії Президента (модерую Комітет держпремій в галузі науки і техніки Украхни) й Верховної Ради, Гранти Президента (модерує ДФФД) etc, тому заснування стипендії саме для громадсько активних молодих учених, які примножують здобутки України в науковій площині, на моє переконання, дуже важливо.
     І ще. Переконаний, що на стипендію мають право кандидувати молоді вчені, котрі репрезентують ВСІ наукові напрямки, а не лише соціогуманітарні (як це було передбачено першою ітерацією). Молоді хіміки й біологи потребують підтримки не менше, аніж соціологи чи історики.
    Відтак, шановні колеги, якщо є пропозиції, надсилайте їх на на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

З повагою, Юрій Кращенко, голова Ради молодих учених при МОН

З повагою Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України