Кафедра здоров'язбережувальної освіти та фізичної рекреації

Білик_ВГ.jpgЗавідувач кафедри: Білик Валентина Григорівна, доктор педагогічних наук, професор

 

Кафедра здійснює підготовку фахівців зі спеціальності «014 Середня освіта. Здоров’я людини» за такими ступенями вищої освіти: бакалавр, магістр.

 Контакти:

 

 єхщшщгн.png

(044)  486-41-40

 зображення_viber_2023-03-14_14-25-29-821.jpg

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 11.png

https://tinyurl.com/4suw966z

 

 

Кафедру медико-біологічних і валеологічних основ здоров'язбережувальної освіти та фізичного виховання

створено 6 жовтня 2021 року згідно наказу ректора № 1020-П  на підставі об'єднання кафедри медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров'я та кафедри біологічних основ фізичного виховання та спортивних дисциплін.

Кафедра медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров’я: сторінки історії

Відправною точкою заснування кафедри Медико-біологічних та валеологічних основ охорони життя і здоров’я можна вважати 1864 рік. Цього року, за поданням Миколи Пирогова, Рада Київського університету імені Святого Володимира впровадила викладання анатомії, фізіології, гігієни, основ догляду за здоровою і хворою дитиною на ряді факультетів, зокрема й на педагогічних курсах. Медико-біологічну підготовку отримували також слухачі жіночої вчительської семінарії імені К.Д. Ушинського та Фребелівського жіночого педагогічного інституту, який було створено у м. Києві в 1907 році. Саме на базі цих навчальних закладів у 1920 році був створений Київський інститут народної освіти (пізніше Київський педагогічний інститут), що успадкував їх найкращі традиції формування медико-санітарної грамотності студентів. Створена на факультеті соціального виховання кафедра педології включала п’ять секцій, в тому числі й секцію фізіології дитини, яку очолювала В.В. Радзімовська. Викладачі кафедри, зокрема професор К.С. Мокульський, викладали анатомію і фізіологію дитини, основи медичної допомоги і педіатрію.

 

За підтримкою директора Інституту фізичного виховання та спорту професора Тимошенка О.В. з 2007 року створена і працює сучасна науково-діагностична лабораторія функціональної діагностики імені професора Шабатури М.М., яка є навчально-науковою базою кафедри.

В лабораторії проводиться освітня, наукова, науково-методична діяльність  викладачами кафедри та науково-дослідна робота студентів, магістрантів, аспірантів.

Співробітниками кафедри розроблено в лабораторії й апробовані досліджувані програми, інструментальні діагностичні комплекси, що дозволяють здійснювати науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів біологічного і педагогічного моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, соматичного здоров’я дітей та молоді при заняттях ФК і спортом. 

bo9 157 x 104Відкриття лабораторії. Ректор НПУ проф. В.П. Андрущенко, Яцунь В.П., Арзютов Г.М, Шабатура Т.С. Падалка О.С., Гончаров В.І., Омельчук О.В., Тимошенко О.В.

 

 

 

 

 

bo10 181 x 102Лабораторія функціональної діагностики. Дослідження проводять докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф.. канд. техн. наук, зав. лабораторією Мазурок Н.С.

 

 


Основна мета лабораторії – проведення освітньої діяльності, фундаментальних і прикладних наукових досліджень в галузі фізичного виховання і спорту, біологічного моніторингу фізичного стану та здоров’я осіб, що займаються фізичною культурою і спортом.

 

Співробітники лабораторії здійснюють:

 

-         науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів досліджень, моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, тренувальних програм для підготовки спортсменів різних видів спорту та осіб, що займаються ФК в групах здоров’я;

-         послуги з визначення рівня фізичного розвитку, функціонального стану організму, фізичної працездатності та соматичного здоров’я осіб різного віку, статі, що займаються ФК в групах здоров’я;

-         науково-методичне забезпечення та консультування спортивних команд, тренерів, професійних спортсменів, ветеранів і любителів.

Лабораторія обладнана найсучаснішими приладами та апаратурою для оцінювання рівня фізичного здоров’я та функціональних можливостей спортсменів. 

bo11 175 x 99bo12 238 x 148

Дослідження в ЛФД проводить докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф.,канд. техн. наук, зав. лабораторією Мазурок Н.С.

В лабораторії проводиться освітня, наукова, науково-методична діяльність  викладачами кафедри та науково-дослідна робота студентів, магістрантів, аспірантів. Співробітники лабораторії здійснюють науково-дослідну роботу з визначення найбільш ефективних методів досліджень, моніторингу, оцінки і корекції фізичного стану, функціональних резервів, соматичного здоров’я дітей та молоді при заняттях ФК і спортом. 

bo13 158 x 106bo14 158 x 106

 

Дослідження в ЛФД проводить докт. біол. наук, професор Приймаков О.О., канд. пед. наук, доцент Омельчук О.В. та докт. пед. н., доцент Хорошуха М.Ф..

 

 

Що є підставою для розробки практичних рекомендацій по корекції  тренувальних програм, рекомендацій з харчування в певному виді спорту та застосуванню харчових добавок, методичного супроводу та консультування спортсменів різних видів спорту та осіб, що займаються ФК в групах здоров’я.

Для визначення функціонального стану організму, фізичної працездатності та соматичного здоров’я в лабораторії функціональної діагностики ІФК НПУ імені  М.П. Драгоманова досліджуються: - Функціональний стан серцево-судинної системи, метаболізм серцевого м’язу,  стан судин мозку, стан кровообігу судин верхніх та нижніх кінцівок. - Параметри зовнішнього дихання, оцінка динаміки, контролю  ефективності лікувально-профілактичних заходів. - Загальний рівень фізичної працездатності, витривалості організму та характер реакції організму на фізичне навантаження, швидкість відновлення. - Моніторинг рівня глюкози крові, відстеження впливу навантаження для контролю діабету в умовах навантаження (фізичного та аліментарного). - Функціональний стан ЦНС, вищої нервової діяльності та  окремих сенсорних систем в процесі психофізіологічного тестування.

 

 

 

 

 

На базі кафедри проводиться науково-дослідна робота (НДР) за двома напрямками:
Науковий керівник – зав. кафедрою, доктор біологічних наук, професор О. О. Приймаков – «Моніторинг та прогнозування резервних можливостей організму людини»,
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, доцент М.Ф.Хорошуха – «Медико-біологічні та валеологічні  проблеми здоров’я людей з різними фізичними  можливостями».

bo6 202 x 134

Доцент Омельчук О.В., професор В.Г. Ткачук, ст. викладач Д.М. Лахно, професор Хорошуха В.Ф. обговорюють напрямки  НДР кафедри БОФВСД

Результати науково-дослідної роботи співробітників кафедри активно впроваджуються в навчальний процес підготовки фахівців фізичної культури і відображені в різних формах: монографіях, підручниках, посібниках, навчально-методичних та наукових статтях т ін. За матеріалами науково-дослідної роботи співробітники кафедри прийняли участь у багатьох міжнародних конгресах, конференціях, симпозіумах та семінарах.

 

Професорсько-викладацьким складом забезпечується викладання 24-х навчальних дисциплін, з яких базові дисципліни об’єднані в два інтегрованих курси: «Морфо-функціональні та метаболічні основи фізичного виховання і спорту», «Медико-біологічні основи фізичного виховання і спорту», що створені співробітниками кафедри.

Викладачі кафедри спрямують свої зусилля на розроблення навчальних і навчально-методичних посібників, тестових завдань з природничо-наукових базових та професійно орієнтованих дисциплін. Особлива увага приділяється застосуванню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі та створенню мультимедійних навчальних засобів.

 Співробітники кафедри проводять заняття зі студентами ІФВС з використанням інноваційних технологій навчання в таких напрямках, як зміст освіти, форми, методи та засоби фахової підготовки вчителів з проблеми охорони здоров’я, дослідження факторів ризику спортивних травм і т.і.

 

bo1 257 x 169

Завідувач кафедри д. біол.. н., професор Приймаков О.О. та к.пед.н., доцент Омельчук О.В. презентують мультимедійний демонстраційний комплекс з навчальних дисциплін, природничо-наукового циклу на відкритті комп’ютерного класу

Subcategories